czwartek, 20 czerwca 2019

Słodki szczurek

Od dawna marzyłam o takim malutkim art journalu, mniejszym od standardowej kartki, ale dopiero niedawno odkryłam na ali notesiki z czarnymi kartkami, a właśnie takie chciałam mieć. Pierwszy wpis zrobiłam specjalnie na zabawę u Hubki - w czerwcu są to słodkości. To najtrudniejszy temat od stycznia! Nie miałam pojęcia, co wymyślić, więc w końcu zrobiłam coś podobnego do wczorajszej kartki, tylko w wersji mini. Wersja mini wymusiła nieco zmianę formy. Warstw tła jest o jedną mniej i ciut inaczej rozmieściłam papierki i napisy. Wypróbowałam też inną farbę. Poprzednio była to niebieska farba akrylowa Renesans i sprawdziła się świetnie, była matowa i dobrze dawała się tuszować. Ta dzisiejsza to Phoenix i rozczarowała mnie - błyszczy się paskudnie, a tusze się z niej ścierają jak ze szkła. Napisy tym razem wydrukowałam, a cracle accents nie popękały, choć nałożyłam taką samą warstwę jak wczoraj.


W dodatku pomyliłam się i zamiast papieru Canson Illustration użyłam brystolu, na którym świetnie się cieniują markery alkoholowe, ale tusze Distress zupełnie nie! To ten papier, który pokazywałam poprzednio, od tuszu robią się na nim grudki, tusz natychmiast wsiąka, nie da się go przesuwać ani mieszać kolorów. A tam, gdzie zajechałam tuszem na krawędzie, zmatowiły się. Dauberem też ten papier tuszuje się nierównomiernie, w takie dziwne kropki. Muszę się pilnować, żeby znowu nie popełnić tego błędu. Przydałby się papier, który dobrze przyjmuje wszystkie media. Czytałam, że tak działa Lava, ale nie miałam jeszcze okazji spróbować.


Z fotografowaniem tego obrazka też miałam duży problem. Wszystkie te zdjęcia zrobiłam w ciągu minuty w jednym pomieszczeniu, a każde ma inne kolory i te kolory nie przypominają rzeczywistych! Na każdym zdjęciu szczurek wychodzi rozbielony, mimo że taki nie jest! Jest szary, a nie przepalony jak na zdjęciach.Nie wiem, co z tym telefonem, ale szczurek wychodził przepalony, nawet jeśli tło wychodziło ciemniejsze niż naprawdę!
Pracę zgłaszam na wyzwania:2. Anything Goes
(do 28.06)

16 komentarzy:

 1. daga- super praca, Toja pomysłowośc jest niesamowita! Wrzuciłam tez kartecZkę do wyzwania : dzien/noc- cudna praca! Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniał praca io ty to tak fajnie opisujesz za każdym razem . Bardzo lubie ogladąć twoje prace oraz czytać twoje posty .

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczurek ze słodkościami jest świetny. Zawsze coś wspaniałego Daga stworzysz. Gdybyś nie opisała problemów, nic bym nie dostrzegła:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, to super, że nie widać! Ale wiesz, ja się nacinam na różne produkty, bo inni o tym nie piszą, więc o tym nie wiem. Jak o tym napiszę, to inni już będą wiedzieć i się nie natną ani nie popełnią tego samego błędu. :)

   Usuń
 4. Twoje prace są takie "Twoje", cudne i pełne pasji :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna praca, szczurek bardzo słodki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jest bardzo słodki. I świetnie prezentuje się na tym tle.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wygląda świetnie i słodki szczurek :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękna! a co do fotografowania, to czasem tak bywa, a już ostre jazdy miałam w swoim czasie z różnymi kolorami papieru brokatowego. Nijak nie chciały wyjść takie jak sa naprawdę

  OdpowiedzUsuń
 9. słodki szczurek i świetna praca ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Thanks for sharing your project with us at Crafty Animals. Lisa DT

  OdpowiedzUsuń

Bardzo Wam wszystkim dziękuję za komentarze! Wiele dla mnie znaczą! <3 Komentarze na blogu to dla mnie jak powrót do naszej wielkiej blogowej rodziny, do tego, jak to było jeszcze kilkanaście lat temu, przed fb, kiedy blogi żyły i to tu toczyło się życie blogowe. Fajnie jest to znowu czuć. :)
Pozdrawiam Was serdecznie i dziękuję!