niedziela, 6 czerwca 2021

3 zakładki na 3 wyzwania :)

Jak co miesiąc - robię prace na moje ulubione wyzwania. Dziś wrzucam zakładki na pierwsze 3 z nich. :)

Pierwszy raz od baaardzo dawna pobawiłam się serwetkami. Właściwie natchnęła mnie Ewa Hubka lajwem z papierem ryżowym. Z papierem pracuje się super, z serwetkami zawsze miałam problem, ale mam ich całą szufladę, więc czas wykorzystać. :)


Do pierwszej zakładki wykorzystałam papier scrapowy z ali (zdziwilibyście się, jakie tam są czasem cudne papiery!). Na papier nakleiłam serduszko wycięte z serwetki. Nie wiem, jak to się stało, ale na żadnej z zakładek serwetka się nie pomarszczyła! Może to kwestia lakieru? Użyłam Servietten-Lack & Kleber Marabu. Sprawdza się doskonale. Jak już lakier wysechł, nastemplowałam tekst i nakleiłam pokolorowany stempel.

Na koniec dodałam trochę brokatu na serduszko we włosach i kubek ice coffee. :)

Tę zakładkę zgłaszam do czerwcowego wyzwania w Outlawz. :)


Tu było bardzo podobnie, tylko tłem nie jest papier scrapowy, a zwykły brystol, który wytuszowałam distressami na sucho. Na to nakleiłam fragmenty serwetki i znowu nastemplowałam tekst, a potem nakleiłam digis z Imagine That (uwielbiam, kiedy postacie na digisach są niestandardowe, a więc NIE sztampowi ludzie, wszyscy jednakowi i jednakowo sprawni, tylko ON, osoby starsze itd.). Dziadek ma brokatowe okulary i tenisówki. :)

Cytat to wierszyk z "Sezonu burz" Sapkowskiego. Kto czytał, ten wie, co jest dalej. ;P Bardzo mnie kusiło, żeby ciągu dalszego użyć do zakładki niżej... ;>

Dziadka zgłaszam do czerwcowego wyzwania w Imagine That. Mam sentyment do tego digisa, mój dziadek lubił prace w ogrodzie, miał swój niewielkie ogród i czasami też przycinał tuje. :)


...ale w końcu wybrałam kultowy cytat z "Nic śmiesznego", bo to jeden z moich ulubionych filmów. ;>

Tu do tła nie użyłam serwetki. Wytuszowałam je distressami na sucho, a potem próbowałam wyembossować krople przez maskę perłowym pudrem. Niestety tusz z dabbera podcieka pod maskę i krople wychodzą nierówne i rozlane. 

Tak jak wyżej, odbiłam jeszcze tekst i dokleiłam stempel, tym razem w 2 warstwach, bo parasole nadawały się do tego idealnie.

A ta zakładka pofrunęła na wyzwanie na FB. 

6 komentarzy:

 1. Cudne zakładki. Zwłaszcza ta z parasolami.

  OdpowiedzUsuń
 2. I love all 3 of your bookmarks Daga!! Great job with the backgrounds and coloring! I especially love your heartfelt message about the grandpa ♥ I drew him after my own dad. :)
  Thanks so much for playing at IMAGINE THAT DIGISTAMP again this month! Happy Crafting,
  cheers,
  kris

  OdpowiedzUsuń
 3. Każda inna i każda ciekawa, super :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Sweet tag!! Thanks so much for participating in our IMAGINE THAT! PROGRESSIVE challenge!!! Can’t wait to see you participate again in our next challenge!! Have a happy crafting day!! Stay safe and healthy!! Deanne at A Little Bit O’ Paper

  OdpowiedzUsuń

Bardzo Wam wszystkim dziękuję za komentarze! Wiele dla mnie znaczą! <3 Komentarze na blogu to dla mnie jak powrót do naszej wielkiej blogowej rodziny, do tego, jak to było jeszcze kilkanaście lat temu, przed fb, kiedy blogi żyły i to tu toczyło się życie blogowe. Fajnie jest to znowu czuć. :)
Pozdrawiam Was serdecznie i dziękuję!