poniedziałek, 11 lutego 2019

8 wielkanocnych kartek kolażowych

Wielkanoc w tym roku wypada jakoś dziwnie wcześnie, więc już kilka dni temu postanowiłam pomyśleć nad kartkami. W tym celu już w grudniu kupiłam digi z zajączkami z Vera Line Studio, ale niestety nadal nie koloruję. Zestawów 3D w wielkanocnych klimatach też nie mam. Wyszło mi, że mogę zrobić tylko kolaże. Więc zrobiłam!

Wymyśliłam sobie, że użyję creepy zajączków na jakimś słodkim, cukierkowym tle. Mam co prawda papiery wielkanocne z zeszłego roku, ale wpadły mi w ręce tła Gecko Galza. Musiałam je pociąć w Paincie, bo były połączone w jedną płachtę. Nie mam wyczucia wielkości i nie wiem, jak w Wordzie zorientować się, jaką ma wielkość obrazek w centymetrach (wie ktoś, jak to robić?), więc pierwsza partia teł miała wielkość ATC. Druga partia poszła nieco lepiej, ale i tak wszystkie bazy kartek musiałam docinać.To 8 kartek. 4 większe, 4 mniejsze. Przy niektórych wydawało mi się, że obrazek słabo oddziela się od tła, ale okazało się, że z gessem wygląda to jeszcze gorzej, a do tego brakuje mi gessa! Nie wiem, jak to się stało, skoro przez 1.5 roku nie craftowałam, a tu brakuje mi gessa, czarnego kartonu i Magika! 

Chciałam dodać, że wszystkie zdjęcia użyte do tych kartek są autentyczne. :) To nie są fotomontaże. Nie doklejałam główek z kreskówek czy horrorów. To autentyczne maski lub przebrania prawdziwych ludzi sprzed kilkudziesięciu lat. :) Duża część tych przebrań to autentyczne stroje wykorzystywane przez aktorów grających wielkanocne króliczki dla dzieci, dokładnie takie jak stroje św. Mikołajów. To postacie z prawdziwych zdjęć z albumów rodzinnych!


***
Blogspot od kilku dni wyświetla mi komunikat, że mają zamiar zlikwidować konto google. To nic takiego, ale piszą też, że z tej okazji zamierzają skasować wszystkie komentarze z google! Tego to już dla mnie za wiele. Przełączyłam komentarze na blogspotowe, więc musiałam włączyć moderację. Ale czy zna ktoś może sposób, żeby nie skasowali komentarzy z google? One są dla mnie cenne!
***
Po prawej stronie menu na samej górze pojawił się banerek:

Jeśli w niego klikniecie, moja fundacja umożliwi Wam łatwiejsze wypełnienie pitu, będą już w nim automatycznie dodane moje dane. Zapraszam! <3

15 komentarzy:

 1. Bardzo mi się podobaja te kartki! Myślę, że mogłabyś zroganizować jakąś wystawę swoich kolaży. Zupełnie serio!

  OdpowiedzUsuń
 2. Twoje kartki są naprawdę ciekawe i mega wyróżniające. Nieco tajemnicze, rewelacyjne. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niesamowite te kartki! Choć przyznam, że niektóre są nieco niepokojące ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawe kartki, piękne tła dobrałaś:) Całość taka malarska:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Te kartki są fantastyczne! Rewelacyjny pomysł i kolory :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Niezwykle oryginalne kartki.

  P.S. też mnie zastanawia co będzie po likwidacji Google+

  OdpowiedzUsuń
 7. ale klimatyczne! inne od wszystkich, jakie w tym roku widziałam:D Niektóre lekko przerażające, ale to chyba sprawia, że są ciekawe.

  Pozdrowienia przy herbatce z akcji "komentarz przy kawie"

  OdpowiedzUsuń
 8. Przecudowne kartki :) Piękny klimat :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak tu kolorowo i pięknie. śliczne kolaże

  OdpowiedzUsuń
 10. czy ja wiem czy kwiecień to tak wcześnie na wielkanoc ? kartki cudowne !

  OdpowiedzUsuń
 11. Super, choć szczerze dla mnie wzbudzają grozę ;)

  OdpowiedzUsuń